YENİ MERCEDES B-SERİSİ TÜRKİYE’DE
08 Nisan 2019

Yenilenen Mercedes-Benz B-Serisi, geniş iç hacmi ve pratik kullanım özellikleriyle öne çıkan üçüncü nesli ile 235.500 TL’den Türkiye’de satışa sunuldu.
YENİ MERCEDES B-SERİSİ TÜRKİYE’DE

Mercedes-Benz B-Serisi sınıfının standartlarını tamamen yeni bir boyuta taşıyor. 26 mm’lik artış ile 4.419 mm’lik uzunluğa ulaşan B-Serisi, kısa ön ve arka uzantılara sahip gövdesinde selefinden 30 mm daha uzun olan 2.729 mm’lik dingil mesafesi sunarak daha geniş bir iç mekân sunuyor. İyileştirilen oturma geometrisi ve alçalan omuz çizgisi sayesinde alan hissi artarken A-Serisi’ne kıyasla 90 mm daha yüksekte oturan sürücü, çevreye hakim bir sürüşün keyfini çıkarabiliyor.

Yenilenen tasarımın katkısıyla 0.24 Cd’lik rüzgâr sürtünme katsayına ulaşan yeni B-Serisi optimize edilen detaylar sayesinde rüzgâr sesi azaltılan yeni B-Serisi, çok daha sessiz ve dingin bir sürüş keyfi sunuyor. Öğrenme yeteneğine sahip bir yapay zekâ üzerine kurulan bilgi ve eğlence sistemi MBUX sezgisel kullanıcı ara yüzü, üst düzey grafikler, “Hey Mercedes” sesli komut sistemi, standart olarak sunulan dokunmatik ekran ile yenilikçi bir deneyime öncülük ediyor. S-Serisi’nden özellikler de barındıran yeni B-Serisi, en güncel sürüş yardım sistemleri ile sınıfının en yüksek aktif güvenlik seviyesini sunuyor.

Yeni Mercedes-Benz B-Serisi, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. Euro 6d-TEMP emisyon normunu karşılayan tüm motor seçeneklerinde 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzıman standart. Benzinli motor seçeneğini M 282 kodlu 1,33 litre hacimli motoruyla B 180 oluşturuyor. Bu motor 136 HP güç ve 200 Nm tork değerleri üretiyor. B 180 d ise 116 HP güç ve 260 Nm tork değerleri üretiyor.

Benzinli ve dizel motor seçeneklerinde 7G-DCT çift kavramalı otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu yeni Mercedes-Benz B-Serisi fiyatları 235.500 TL’den başlıyor.

Yorumlar