YÖNETİM KURULU

ufuk sandık

UFUK SANDIK - Yönetim Kurulu Başkanı

Ufuk Sandık, gazeteciliğe 1987 yılında Dünya Gazetesi’nde başladı. 1989 yılında girdiği Hürriyet Gazetesi’nde 16 yıl ekonomi ve otomotiv editörü olarak çalıştı. Sandık, şu anda Sabah Gazetesi’nde Otomotiv Editörü-Yazar olarak çalışıyor. Ayrıca Otohaber dergisinde yazarlık ve danışma kurulu üyeliği yapıyor. Türkiye’nin tek Car of The Year jüri üyesi olan Ufuk Sandık, Avrupa’da yılın otomobilini seçen 22 ülkeden 58 jüri üyesi arasında yer alıyor. Türkiye’de haber kanallarında ilk otomobil programlarına imza atan Ufuk Sandık, NTV, Kanal E, CNN Türk, Kanal 1 ve Fox TV’de otomobil programları hazırladı.
emre özpeynirci

EMRE ÖZPEYNİRCİ - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Emre Özpeynirci, Özel Ortadoğu Koleji ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü mezunu olan Emre Özpeynirci, 21 yıldır Hürriyet ailesinin bir üyesi. Şu anda Hürriyet Gazetesi’nin Ekonomi Müdür Yardımcısı olan Emre Özpeynirci aynı zamanda 12 yıldır Hürriyet gazetesinin otomotiv editörü ve Hürriyet Otoyaşam Gazetesi’nin yayın koordinatörü… 2001 yılında Reuters tarafından Türkiye’de gelecek vadeden ekonomi gazetecisi olarak seçilen ve İngiltere’de ekonomi gazeteciliği üzerine sertifika alan Emre Özpeynirci, evli ve bir çocuk babası…
ahmet çelik

AHMET ÇELİK - Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Çelik 1996 yılında Otomobil Gazetecilik hayatına haftalık Otohaber Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmeni olarak başladı. Otohaber Dergisi’nde 15 sene boyunca Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. Daha sonra Ciner Yayın Grubu’na geçti ve Haberturk - Kanal 1 TV’lerinde televizyon programları yaptı. 3 sene once İtalyan Quattroruote Dergisi’ni Türkiye’de çıkartmaya başladı. Otomobilgazetesi.com, Otodergi gibi dijital yayınları da yayın hayatına soktu. Bugün Tv, Artı1 TV kanallarında OTO KRİTİK ve Otomobil Kulübü isimli sektör programları yaptı.
belma toprak

BELMA TOPRAK - Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı’ndan mezun olan Belma Toprak, 1995 yılında Dünya Gazetesi’nde mesleğe ekonomi muhabirliğiyle adım attı. 1998 yılında önce Liberal Bakış’a, aynı yıl içinde Yeni Yüzyıl gazetesine geçti. 1999 yılında da Star gazetesine transfer oldu ve 16 yıl boyunca aynı gazetede çalıştı. Özellikle ekonomi ve otomotiv gazeteciliğinde uzmanlaşan Toprak, 2014 yılında Star Gazetesi’ndeki kariyerini noktaladı. Toprak, Otoajanda.com’da otomotiv yazılarına devam etmektedir. Belma Toprak, Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin yanı sıra Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Ekonomi Gazetecileri Derneği ile Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği üyesidir. 
levent köprülü

LEVENT KÖPRÜLÜ - Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Basın-Yayın Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre “Gazete” gazetesi ve “Tempo” dergisinde çalıştıktan sonra 1992 yılında Milliyet gazetesinin Dış Haberler Servisi’ne girdi. Burada editörlük ve Müdür yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra, 4.5 yıl Milliyet’in Yurtdışı Baskıları Müdürü olarak çalıştı. 15 yılı aşkın süredir gazetenin otomotiv editörlüğünü de yürüten Köprülü’nün, İngiliz otomotiv sitesi “just-auto com”da da yazıları yayınlandı. Halen Milliyet Ekonomi Servisi’nde editörlük ve otomotiv editörlüğü görevlerini sürdürüyor.
mete tansu

METE TANSU - Yönetim Kurulu Üyesi

Özel Saint Joseph Fransız Lisesi'ni 1993'te bitiren Mete Tansu, gazetecilik eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyarak aldı. Gazetecilik mesleğine 1999 yılında Sabah Gazetesi'nde başlayan Tansu, Ekonomi Servisi'nin her hafta düzenli olarak çıkarttığı 'İş'te İnsan' isimli İnsan Kaynakları Eki'nin editörlüğünü üstlendi. Tarihler 2000 yılını gösterdiğinde Mete Tansu, Sabah Ekonomi Servisi'nde editörlük görevine getirildi. Aynı yıl gazetenin otomotiv yazarı oldu ve her Pazartesi düzenli olarak otomobil köşesini okurlara aktardı. Mete Tansu, bu dönem içinde haftalık ek olarak yayınlanan 'Otomobil'in Gazetesi'nin Yayın Yönetmenliği'ni yaptı. 2005 yılına kadar Sabah'ta çalışan Tansu, VATAN Gazetesi'ne transfer oldu. VATAN'da 'Otoban' isimli köşesini yazan Mete Tansu aynı zamanda ekonomi sayfalarının editörlüğü görevini yürütüyor.
volkan demirkuşak

VOLKAN DEMİRKUŞAK - Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Volkan Demirkuşak aynı üniversitede Reklamcılık ve Pazarlama yüksek lisansı yaptı. 2004 yılında Active Finans Dergisi'nde başladığı gazetecilik hayatına, 2006 yılında otohaber Dergisi ve 2007 yılında Milliyet Arabam.com Dergileri'nde devam etti. 2008-2014 yıllarında otohaber Dergisi Yazı İşleri Müdürü unvanıyla görev yapan Demirkuşak'ın Sabah Otomarket'te Volkan'ın Radarı isimli köşede haberleri yayınlandı. 2012 yılından bu yana Radyo Trafik Otomotiv Gündemi ve GSTV Sürüş Zamanı programlarını hazırlayan Demirkuşak, uluslararası Engine Of The Year Ödülleri'nin en genç jürisi. Şu anda auto motor & sport Dergisi'nin Genel Yayın Yönetmeni.