YENİ MAZDA 3 ÖRTÜSÜNÜ AÇTI
28 Kasım 2018

Yeni Mazda3 2018 Los Angeles Otomobil Fuarında örtüsünü açtı. Yeniden tasarlanan model, 2019 başlarında Kuzey Amerika'dan başlayarak küresel piyasalarda görücüye çıkacak.
YENİ MAZDA 3 ÖRTÜSÜNÜ AÇTI

Yeni Mazda3, Japon estetiğinin özünü yansıtan Kodo tasarım dilini somutlaştırdı. Genel tasarım basit, tek bir form sunarken, ince dalgalanmalar, hareketli ışık ve gövde yüzeyinin üzerinde kaymasını sağlayan yansımaları sayesinde tasarımı hayata geçirdi.

Sonuç, önceki Kodo modellerinde görülenlerden daha zengin ve daha güçlü bir canlılık ifadesi. Mazda3 adını paylaşmalarına rağmen, hatchback ve sedan modelleri farklı kişiliklere sahiptir – hatchback tasarımı dinamik, sedanınınki ise zariftir.

Yeni Mazda3, insanların doğal denge anlayışından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak üzere tasarlanan Mazda'nın yeni SKYACTIV-Araç Mimarisini benimser. Güç aktarım mekanizması dizisi, her bir sürüş durumunda sorunsuz ve hassas bir gaz kumanda donanımı sağlayan en yeni SKYACTIV-X, SKYACTIV-G ve SKYACTIV-D motorlarından oluşur.

İlk defa tanıtıldığı 2003'ten bu yana 6 milyonun üzerinde satış yapan Mazda3, şirketin büyümesini hem marka hem de iş perspektifinden yönlendiren küresel bir stratejik modeldir. Mazda’nın dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine şöhretli bir sürüş keyfi imkânı verdi ve önemli tesislerde üretimin temelini oluşturdu.

Mazda, otomobilin insan etrafında tasarlanması konusundaki temel felsefesine dayanarak otomobilin temel sürüş, hızlanma, dönme ve frenleme özelliklerini tamamen doğal hissettirecek şekilde çarpıcı şekilde geliştirdi.

Yorumlar