YENİ KIA CEED 100 BİN LİRADAN BAŞLIYOR
30 Mart 2019

Yeni Kia Ceed 1,6 litre dizel motora ek olarak yeni 1,4 litre T-GDI turbo benzinli motor alternatifiyle satışa sunuldu.
YENİ KIA CEED 100 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Üçüncü nesil olarak Avrupa'da tasarlanan, geliştirilen ve üretilen Yeni Kia Ceed, olgun ve dinamik yeni tasarımı, yenilikçi gelişmiş teknolojileri ve daha keyifli sürüş özellikleriyle KIA’nın C-segmentindeki varlığını güçlendiriyor.

İlk olarak 2006 yılının Aralık ayında üretilen Ceed, seri üretime başlanan ilk günden bu yana yaklaşık 1,3 milyon satış adedine ulaştı. Üçüncü nesil tasarımıyla birlikte ismi de Ceed olarak değişen araç (eski adı Cee’d), Avrupa yollarında görmeye alıştığımız tasarımıyla dikkat çekiyor. 2012 ile 2018 yılları arasında üretimde olan ikinci nesilden toplam 640.000 adet üretilen Ceed’in yeni nesliyle birlikte, Kia’nın Avrupa satışlarının daha da artması ve markanın pazardaki konumunun güçlenmesi öngörülüyor. Kia’nın Frankfurt’taki Ar-Ge üssünde tasarlanan Yeni Kia Ceed, Sportage ile birlikte Slovakya’daki tesislerinde üretiliyor.

Yeni Kia Ceed, 99.900 TL’den başlayan fiyatlarla 1,6 litre turbo dizel ve 1,4 litre turbo benzinli olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuldu.

Yorumlar