VOLVO ELEKTRİKLİ GELECEĞE DOĞRU
24 Eylül 2019

Volvo Cars, bir dizi yeni mild hybrid motoruyla elektrikli geleceğe doğru büyük bir adım atıyor.
VOLVO ELEKTRİKLİ GELECEĞE DOĞRU

Volvo Cars, tüm model yelpazesinde ileriye dönük olarak kullanıma sunulacak, yenilenmiş ve yeni geliştirilmiş elektrikli motor seçenekleri piyasaya sürerek elektrifikasyon hedeflerine doğru önemli bir adım attı. Şirket, mevcut T8 ve T6 Twin Engine plug-in hybrid motorları dışında ürettiği her modelde elektrikli bir motor seçeneği olacağı sözünü de doğruladı. Volvo Cars, ayrıca, XC90 ve XC60 SUV modellerinin dizel ve benzinli versiyonlarından başlayarak önümüzdeki aylarda bir dizi mild hybrid seçeneği de piyasaya sürecek.

Bu mild hybrid motorlar, ilk kez müşterilerine, Volvo'nun gelişmiş kinetik enerji geri kazanım sistemini sunuyor. Bu yapı, yeni 'B' işareti ile ifade ediliyor ve mevcut içten yanmalı motorlarla birlikte entegre bir elektrikli motor sistemi oluşturuyor. Bu yeni elektrikli motor, yüzde 15'e varan oranlarda yakıt tasarrufu ve düşük emisyon değerleri sağlıyor. Yeni brake-by-wire fren sistemi, enerji geri kazanım sistemi ile etkileşime giriyor, frenleme sırasında kinetik enerji geri kazanılarak yakıt tüketimi ve emisyon değerleri azaltılıyor.

Volvo'nun daha büyük Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) tabanlı otomobilleri üzerinde tanıtılan yeni ve gelişmiş motorlar olacak. 390 beygire kadar ulaşan bir güce sahip geliştirilmiş T8 Twin Engine plug-in hybrid motor, yeni bir batarya ve brake-by-wire ileri pil şarjı özellikleri sunuyor. T8 motorların menzili yüzde 15 civarında arttı ve bu motorlar 90 ve 60 Serisi otomobillerin tümünde bulunuyor. XC90, B5 dizel mild hybrid motor seçeneğiyle satışa sunulurken, XC60’ta satışa sunulacak mild hybrid motor B4 dizel olacak. Şirketin daha küçük Kompakt Modüler Mimari tabanlı XC40 SUV’u için de yeni elektrikli motor seçenekleri yer alıyor. Bu seçenek, T5 Twin Engine plug-in hybrid olacak.

Yorumlar