KIA XCEED’E İF TASARIM ÖDÜLÜ
18 Şubat 2020

Kia, Ceed ailesinin yeni üyesi XCeed modeliyle ve “Imagine by Kia” ile iF Tasarım Ödülü kazandı.
KIA XCEED’E İF TASARIM ÖDÜLÜ

 

Tasarımlarıyla adından söz ettiren Kia, kazandığı tasarım ödüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Kia XCeed ve ‘Imagine by Kia’ konsepti ile 2020 iF Tasarım Ödülü çerçevesinde iki tasarım ödülü birden alma başarısı gösteren Kia, tasarım odaklı bakış açısı ve elektrikli ulaşım çağındaki yaklaşımları ile dikkatleri üzerine çekti.

2019 yılında Avrupa pazarına başarılı bir giriş yapan yeni kompakt SUV XCeed ‘ürün’ kategorisinde tasarım ödülüne layık görüldü. Kia’nın geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk gösterimini gerçekleştirdiği “Imagine by Kia” konsepti ise ‘profesyonel konsept’ kategorisinde tasarım ödülünün sahibi oldu. Kia böylece, ilk olarak 2010 yılında kazandığı iF Tasarım Ödülleri’ne yenilerini ekledi ve toplamda 20 adet iF Tasarım Ödülü’nün sahibi olmuş oldu.

İlk kez 1953 yılında düzenlenen iF Tasarım Ödülleri, dünyanın en eski bağımsız tasarım kuruluşu olan ve Hannover'de bulunan iF International Forum Design GmbH tarafından her yıl düzenleniyor. 67 yıldır tasarım alanında dünyanın en önemli ödülleri arasında bulunan iF Tasarım Ödülleri’ne 2020 yılında 56 ülkeden başvuru yapıldı. Ödül programı kapsamında, 78 tasarım uzmanından oluşan ve bağımsız uluslararası bir jüri tarafından değerlendirilen toplam 7.298 ürün değerlendirildi.

Yorumlar