IAA:MINI
14 Eylül 2019

Tamamen Elektrikli Mini Cooper SE, Frankfurt Otomobil Fuarında sergilendi.
IAA:MINI

Mini, tamamen elektrikli ilk modeli Mini Cooper SE ve artan menziliyle Mini Cooper SE Countryman Plug-in Hybird’i tanıttı. Yeni modellerinin yanı sıra, fuarda 60. yılını da kutlayan MINI için Frankfurt Otomobil Fuarı bu yıl bambaşka bir anlam kazandı. Ayrıca 60. yıla özel tasarım ve donanımıyla MINI 3 Kapı 60. Yıl Edition, otomobil severlerin beğenisine sunuldu.

Yeni Mini Cooper SE, markanın tamamen elektrikli sürüş sistemine sahip ilk otomobili olup, aynı zamanda duygulara hitap eden bir sürüş keyfi sunuyor ve 184 beygirlik elektrik motoruyla, 0’dan 100’e sadece 7,3 saniyede ulaşıyor. Yeni MINI Cooper SE, yeni nesil lityum iyon bataryasıyla 235-270 km aralığında bir menzil sunuyor. Üretimi Mini’nin Oxford’daki fabrikasında Kasım 2019’da başlayacak.

Mini Cooper SE Countryman ALL4 Plug-in Hybrid, BMW Grup’un en yeni nesil pil hücresi teknolojisiyle, hem verimlilikte hem de menzilde önemli bir artış sağlıyor. Pilin boyutları sabit kalmasına rağmen elektrikli menzilini yüzde 30 arttırarak 55 - 57 kilometre seviyelerine yükseltiyor. Otomobilin bataryası, standart bir ev prizinden yaklaşık beş saatte veya wallbox’a takıldığında yaklaşık 3 saat 15 dakika içinde tam dolu hale gelebiliyor.

Yeni MINI Cooper SE Countryman ALL4, üç silindirli benzinli motoru ve elektrikli motoruyla sağladığı 224 beygirlik güç sayesinde 0'dan 100’e 6,8 saniyede ulaşıyor. 4 tekerlekten çekiş sistemi ise ön ve arka tekerleklere dengeli bir şekilde güç aktarılmasına yardımcı oluyor.

Yorumlar