HYUNDAI TUCSON’DA 1,6 LİTRE DİZELE YOĞUN İLGİ
26 Kasım 2018

Hyundai Assan, Eylül ayında satışa sunduğu Tucson dizel ile iki buçuk ayda 1.500 adete ulaştı ve son 3 aylık C-SUV satışları içinde yüzde 9 pazar payı elde etti.
HYUNDAI TUCSON’DA 1,6 LİTRE DİZELE YOĞUN İLGİ

Geçtiğimiz Eylül ayında satışa sunularak Türk tüketicisiyle buluşan makyajlı Hyundai Tucson, yeni eklenen 1,6 litre dizel motor seçeneği sayesinde C-SUV segmentinin gözbebeği haline geldi. Eylül ayından bu yana sadece dizel versiyondan 1.500 adete yakın satış gerçekleştiren Hyundai, böylelikle daralan pazara rağmen C-SUV segmentinde yüzde 9 pazar payı elde etti. Kasım ayındaki ÖTV desteğiyle avantajlı fiyat ve ödeme koşullarının sağlanmasıyla birlikte daha üst segmentteki talepleri de karşılamaya başlayan Tucson’un Aralık ayında başarısını artırması bekleniyor.

Hyundai Tucson’un segmentindeki rakiplerine göre en büyük artısı, dört tekerlekten çekiş sistemini de (AWD HTRAC) sunuyor olması. Türk tüketicisinin en fazla talep gösterdiği 1.6 dizel otomatik 4x4 seçeneğini çeşitli donanım seviyeleriyle sunan Hyundai Tucson, etkileyici dış tasarımıyla da rakiplerinden rahatlıkla ayrışmış oluyor.

Yorumlar