CENEVRE OTOMOBİL FUARI: KIA
08 Mart 2019

Mobilitenin geleceğini elektrikli otomobil çözümlerinde gören Kia, Cenevre Otomobil Fuar’ında tamamen elektrikli dört kapılı bir sedan konsepti tanıttı.
CENEVRE OTOMOBİL FUARI: KIA

Kia, tamamen elektrikli dört kapılı bir sedan konsepti dışında,yine tamamen elektrikli e-Soul modelinin Avrupa tanıtımını yaptı. Yeni Kia e-Soul, markanın satışa sunduğu üçüncü elektrikli otomobil olmasıyla dikkat çekerken, ailenin şarj edilebilir hibrit ve elektrikli araç ürün gamını tamamlıyor.

Kia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda markanın satışa sunacağı üçüncü elektrikli modeli olan Kia e-Soul’un Avrupa tanıtımını gerçekleştirdi. Sadece kent içi sıfır emisyonlu sürüşe çözüm üretmekle kalmayan e-Soul, aynı zamanda uzun elektrikli menziliyle de dikkat çekiyor. Kia e-Soul, üçüncü nesil Soul’ün dinamik ve heyecan uyandıran özgün tasarımını yüksek verimlilik seviyesine sahip elektrikli güç ve aktarma organıyla destekliyor. Yeni nesil bataryalarıyladaha verimli bir sürüş sunan Yeni Kia e-Soul, yılın üçüncü çeyreğinin sonundan itibaren Avrupa genelinde satışa sunulacak. Kia e-Soul farklı bütçe ve gereksinimlere hitap etmek üzere iki farklı tamamen elektrikli güç ve aktarma organıyla donatıldı. Standart olarak 39,2 kWh kapasiteli bir versiyon sunulurken, daha uzun menzilli alternatif olarak 64 kWh kapasiteli versiyon devreye giriyor. 64 kWh kapasiteli versiyonda 204 HP (150 kW) gücünde bir elektromotor devreye girerken, bu versiyon 395 Nm tork üretimiyle 0’dan 100 km/s hıza sadece 7,6 saniyede ulaşıyor ve WLTP normuna göre 452 km’ye kadar elektrikli menzile sahip bulunuyor. Standart versiyon ise 136 HP (100 kW) gücünde elektro motoruyla WLTP normuna göre 277 km elektrikli menzil sunuyor.

Yorumlar