10 VİTESLİ LEXUS SATIŞA SUNULDU
29 Eylül 2019

Lexus, markanın vizyonunu ortaya koyan LC 500 süper coupe modelini 1 milyon 690 bin TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de sunmaya başlıyor.
10 VİTESLİ LEXUS SATIŞA SUNULDU

Lexus LC modeli, aynı zamanda dünyanın en ünlü tasarımcılarının jüri üyesi olduğu Eyes On Design Ödülü’nü de birçok kez alarak dikkatleri üzerine toplamıştı. 2012’de tanıtılan sıra dışı konseptle “En İyi Konsept”,  konseptin bire bir aktarılmasıyla “En İyi Üretim Otomobili” ve “En İyi Kabin Tasarımı” ödülü alan LC, aynı zamanda üstü açılan LC Convertible Konsepti ile de “Tasarım Mükemmelliği” ödülünün sahibi oldu. LC 500, 2.870 mm dingil mesafesi ve 4.760 mm uzunluğuyla sportif ölçülere sahip. Düşük motor kaput çizgisi, coupenin atletik profili ve akıcı tavan çizgisi, sürücünün etrafında şekillenmiş siluetiyle farklı bir tasarım ortaya koyuyor.

LC’nin 477 HP güç üreten 5.0 litrelik atmosferik motora sahip benzinli versiyonu da, sipariş üzerine Türkiye’ye getirilecek. V8 motora sahip benzinli LC 500, dünyada lüks bir otomobilde ilk kez sunulan 10 ileri otomatik şanzımanıyla teknoloji konusunda da öncülük yapıyor. Konvansiyonel otomatik şanzımanlara göre daha hızlı çalışan 10 ileri Direct Shift şanzıman, 0.12 saniye ile insanın gözünü kırpma süresinin yarısı gibi bir sürede vites değişimi sağlıyor. Sistem aynı zamanda günlük sürüş rutinlerini öğrenerek en uygun vitesi seçiyor. Atmosferik V8 motora sahip LC, etkileyici sesiyle birlikte spor otomobil deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. LC 500, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 4.7 saniyede gerçekleştiriyor.

LC 500h’de güçlü bir elektrik motoru, lityum iyon yeni batarya ve 3.5 litre V6 benzinli motor yer alıyor. LC 500h’nin hibrit motorunun kombine gücü ise 359 HP olarak dikkat çekiyor. Bu araçla birlikte bir hibrit araçta ilk defa E-CVT şanzıman tam otomatik 4 kademeli şanzıman ile birleştirilerek kullanılıyor. Fiziksel viteslerin yerleştirilmesi, sürücünün ihtiyaç duyduğu motor devirleriyle daha iyi uyum sağlanmasına imkan veriyor. Elektrik motorunun yüksek torku, gaz pedalına basıldığı anda doğrudan alınabiliyor. LC 500h’nin 0-100 km/s hızlanması ise 4.9 saniye ile dikkat çekiyor.

Yorumlar