LEXUS RX YENİLENEREK SATIŞA SUNULDU
20 Haziran 2020

Yeni Lexus RX, 800 bin liradan başlıyor.
LEXUS RX YENİLENEREK SATIŞA SUNULDU

Markanın yeni tasarım diline uyum sağlayan RX, daha ince farlara ve daha yuvarlak hatlı tamponlara sahip oldu. Arkada ise yeniden tasarlanan tamponla birlikte daha zarif ve güçlü bir tarz ortaya koyuldu. Stop grubunda ve sinyallerde çeşitli L motiflerine yer verildi.

Lexus RX'in konfor ve tasarım konusunda zaten büyük beğeni toplayan kabini daha da iyileştirildi ve 12,3 inç dokunmatik ekranla donatıldı. Aynı zamanda sürücü ve yolcunun kolay kullanımı için de yeni düzenlemeler yapıldı. Yeni RX’in multimedya sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon bağlantı sistemlerini de sağlıyor. Lüks SUV modeli 5 kişilik versiyonun yanı sıra, RX L ismiyle 6 veya 7 kişilik oturma kapasitesiyle tercih edilebilecek. 6 kişilik RX L ise, Kaptan Köşkü koltuklarıyla daha fazla konfor sunacak. Yedi kişilik oturma kapasitesine sahip RX L versiyonu ise, yenilenerek daha fonksiyonel hale getirildi. Üçüncü sıra koltuklarda iki farklı oturma pozisyonu ile artık 95 mm daha fazla diz mesafesi sunuluyor.

Yeni Lexus RX, kendini kanıtlamış verimli ve güçlü motorlarını sunmaya devam ediyor. RX ürün gamında 2,0 litre turbo motora sahip 238 HP güce ve 350 Nm torka üreten RX 300’ün yanı sıra, kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneği de sunuluyor. RX’in 450h modeli, 3,5 litrelik direkt enjeksiyonlu V6 benzinli motoru elektrikli motorla kombine ederek 313 HP güç üretiyor.

İlk kez 1998 yılında tanıtılan RX, yenilendi ve 801 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Yorumlar